Åstorp/Kvidinge IBS - Vi satsar för framtiden

Åstorp/Kvidinge IBS

Innebandy
Innebandyskola Knattar

Träning 11/12 + info säsongsavslutning

2016-12-11 18:42
Många barn på dagens träning återigen vilket är riktigt kul. Vi är sedan tidigare 20 registrerade barn, samt 4-5st nya.
Idag var det också nästsista träningen för Innebandyskolan i år. Sen håller vi uppehåll och startar igen 8e Januari.

Nästa söndag, den 18/12, avslutar vi alltså med föräldramatch. Barnen har förklarat för oss tränare, att dem ju tränat så länge nu så dem kommer enkelt vinna :) Så alla ni föräldrar som kan och vill, ta med er bandyklubba och snabba inneskor.. :) Ett fåtal bandyklubbor till utlåning har vi för er som behöver låna. 
Vi kommer försöka spela på stor plan och eventuellt köra med avbytare. Vi får även besök från ungdomssidan där 2 spelare är med och stöttar barnen.

Till er som fått bingolotter och kalendrar går det bra att betala dessa nästa söndag. Bäst är betalning via Swish, men kontant går även bra. Där finns även 5-6st över för er som vill köpa.

Vi ser fram nästa söndag och en tuff kamp mot barnen :)

Mvh
Tränarna

Nyhetsarkiv

Å/K IBS Videos
Klubbhuset
Craft
Kvidinge Snickeri
Lyondell
ICA OJ
Per i Viken
Kullabygdens blommor
Bjärekraft
Kvidingebyggen
Zoegas
MAX i Hyllinge
GoWell
Söderåsens Golf
Swedoor JW
Bjäre Chips
Padel & Gym
MAXI Hyllinge
Just Tasty
ÅKIBS Webshop
Flow Leadership Partner
Å/K IBS Videos

Sponsorhuset

Sponsorer

KlubbhusetCraft
Kvidinge SnickeriLyondell
ICA OJPer i VikenKullabygdens blommor
BjärekraftKvidingebyggenZoegas
MAX i HyllingeGoWellSöderåsens Golf
Swedoor JWBjäre ChipsPadel & Gym
MAXI HyllingeJust Tasty

ÅKIBS Webshop

ÅKIBS Webshop

Gräsroten

Mental Träning

Flow Leadership Partner

Swish/Kontokort